Sveikas vaikas

Sveikas, gražus, dailiai sudėtas vaikas-tai visų tėvų svajonė. Ar minėta svajonė išsipildys, priklauso nuo  įvairiausių faktorių-gyvenimo būdo bei įpročių, kuriuos vaikas paveldės iš tėvų.

Dėl nepakankamo judrumo suglemba raumenys, nusilpsta kraujotakos ir kvėpavimo sistema, -visa tai  sumažina jauno organizmo atsparumą neigiamiems pokyčiams. Todėl drąsiai galima teigti, jog judėjimas yra svarbiausias jauno organizmo vystymosi bei apsaugos veiksnys. Tik judėdamas vaikas pažįsta aplinką ir įgyja naujų įgūdžių. 

Ne paslaptis, jog judėjimo gebėjimai gana dažnai lemia vaiko padėtį tarp bendraamžių,  tad rūpindamiesi tinkamu fiziniu vaiko vystymusi, pakankamu kasdieniu judesiu, mes, tėvai, rūpinamės savo brangiausio turto-vaiko- sveikata visomis prasmėmis: fizine, psichine ir socialine.

Suprantama, jog  didžiausią įtaką tinkamam vaiko vystymuisi turi ne tik tėvai, bet ir mokytojai bei treneriai, kadangi jie praleidžia su vaiku nemažai laiko, rodo jam pavyzdį, perteikia žinias, gebėjimus ir įgūdžius. Toks suaugusiųjų vaidmuo padeda augančiai asmenybei darželyje, mokykloje ar namie išmokti  naujų judesių bei patobulina jau įgytus gebėjimus.

Tėvai, rasdami laiko kasdien mankštintis kartu su vaiku, ne tik patiria malonių akimirkų ir pagerina savo bei mažylio sveikatą, bet ir sutvirtina šeimyninius ryšius.

Pramoniniai rajonai, miesto ir kaimo gyvenimo sąlygos, socialinis sluoksnis, mityba, pajamos, vaikų skaičius šeimoje, tėvų požiūris į kūno kultūrą ir sportą-visa tai užima svarią vietą vaikų ir paauglių fizinio vystymosi procese. Tačiau vienas iš svarbiausių aplinkos faktorių yra vaiko judėjimo aktyvumo poreikio patenkinimas. Tam turi būti sudaromas tinkamas dienos rėžimas. Reikėtų nepamiršti, jog kiekvienam žmogui fizinio aktyvumo reikia lygiai taip pat, kaip maisto ir oro, o ypač jaunam organizmui, kuris dar  intensyviai auga, tvirtėja ir tobulėja.

Rūpindamiesi savo vaikų sveikata, tėvai privalo sudaryti jiems deramas motorinio vystymosi sąlygas, nes  ribojant judėjimo aktyvumą, yra  sustabdomas motorinis ir fizinis vaiko vystymasis.

Sutikime, jog nevikraus ir  nerangaus vaiko jau ikimokykliniame amžiuje vengia bendraamžiai, kadangi jis „gadina“ žaidimą. Tokio vaiko  bendraamžių atstūmimas sudaro visas sąlygas sutrikusiam socializacijos  procesui vykti. Nereikėtų pamiršti, jog 

ribotas vaikų ir suaugusiųjų fizinis aktyvumas, susijęs su gyvenimo patogumais, atsiradusiais dėl civilizacijos laimėjimų (sėdimas darbas, kompiuteriai, televizija, automobiliai bei liftai), yra viena iš pagrindinių vis labiau plintančių širdies ligų, nutukimo, strėnų skausmo, osteoporozės ir kitų negalavimų priežasčių.

Tik talentingas treneris, sportiška šeima ,gausybė sporto salių ir aikštelių, sukurs tinkamą aplinką mūsų vaikų vystymuisi, o taip pat sportiniams gabumams pasireikšti.

Sportas ,kūno kultūra, stadionai, sporto salės, baseinai ir sveika gyvensena yra pati puikiausia profilaktika ,prevencija nuo gatvės, jos neigiamos įtakos, nuo narkotikų maro ir nuo begalinio laiko praleidimo. Saugokime ir mylėkime save bei savo vaikus, kurkime ir puoselėkime tokią aplinką, kurioje visi jaustųsi pilnaverčiais šios žemės gyventojais.

Tad sportuokit ir būkit sveiki!!!